13. 05. 2024

Česko-slovenská studentská vědecká konference

Rádi bychom poděkovali našim studentům Kateřině Tetalové, Filipu Hájkovi a Lukáši Frkovi za reprezentaci naší fakulty na 14. česko-slovenské studentské vědecké konferenci, která se konala 2. a 3. května na UPJŠ v Košicích. Zároveň gratulujeme Filipovi a Lukášovi k prvnímu a druhému místu ve svých kategoriích v soutěži o nejlepší vědecké příspěvky na konferenci!

Česko-slovenská studentská vědecká konference (ČSSVK2023) je tradiční konferencí určenou pro studenty bakalářského a magisterského studia fyziky. Jejich příspěvky posuzuje odborná porota a nejlepší práce jsou odměněny. Kateřina a Filip prezentovali svůj výzkum v sekci Fyzika kondenzovaných látek a aplikovaná fyzika (FKLA) a Lukáš v sekci Teoretická fyzika a astrofyzika (TFA). Na prvním místě v sekci FKL se umístil Filip s příspěvkem Characterization and magnetism of flux-grown Lu2Ir2O7 single crystals a Lukášova práce Study of phase transitions in models with itinerant and localized particles via machine learning získala od poroty druhé místo v sekci TFA.